KONST / Litografier / Färglitografi 10974105
nr 1097 4105
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), orkidéer, 241/260, signerad, 1954, motivet: 50x43
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 mars 2017
kl 19:37:11
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
450 kr
20 mar
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman